Városlista
2025. június 22, vasárnap - Paulina

Hírek

2015. Október 01. 07:00, csütörtök | Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti:

Washington kész katonai konfliktusmegelőző tárgyalásokra Moszkvával

Washington kész katonai konfliktusmegelőző tárgyalásokra Moszkvával

Az Egyesült Államok kész minél előbb, még a héten tárgyalásokat kezdeni Oroszországgal a Szíriában párhuzamosan folytatott katonai műveletek közben potenciálisan előforduló konfliktusok megelőzéséről

- jelentette ki szerdán az ENSZ Biztonsági Tanácsában John Kerry amerikai külügyminiszter.

Amerikai kormányzati források szerint a Szíriában szerdán megkezdett orosz légicsapásokat megelőzően még nem kezdődtek meg a potenciális konfliktusok kiküszöböléséről szóló kétoldalú katonai tárgyalások.

Az amerikai külügyminiszter kilátásba helyezte az amerikai vezetésű IÁ-ellenes koalíció katonai fellépésének "drámai" fokozását.

"Precíziós légicsapásokkal fogjuk bebiztosítani, hogy az IÁ-nak sehol sem legyen semmilyen menedéke szíriai földön" - mondta.

Kerry kijelentette, hogy az Egyesült Államok kész üdvözölni az orosz katonai fellépést, ha az Iszlám Állam (IÁ) és az al-Kaida terrorszervezetek ellen irányul, de Washingtont súlyosan aggasztaná, ha Moszkva olyan területre sújtana le, ahol az IÁ nem folytat műveleteket.

Az amerikai diplomácia vezetője ugyanakkor hangot adott meggyőződésének, hogy az IÁ-t nem lehet legyőzni, ha Bassár el-Aszad elnök hatalmon marad és a vele való szövetségben nem lehet megoldást találni a szíriai problémára. Hangsúlyozta, hogy Szíriát sem az IÁ, sem Aszad nem tudja egyesíteni és kormányozni.

Kerry emlékeztetett rá: a szíriai konfliktus úgy kezdődött, hogy a kormány a jogaikat követelő fiatalok közé lövetett, és hangsúlyozta, hogy Aszadnak sosem fognak megbocsátani azok, akiknek ártott.

Címkék: amerika, katona, orosz, Szíria, USA

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 21. 09:12, szombat | Külföld

Vlagyimir Putyin: Moszkva nem törekszik Kijev kapitulációjára

Oroszország nem törekszik Ukrajna kapitulációjára - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Szentpétervári Nemzetközi Gazdasági Fórum pénteki plenáris ülésén.

2025. Június 21. 09:09, szombat | Külföld

Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására

Donald Trump egyelőre nem kéri Izraelt az Irán elleni katonai akciójának leállítására, ami Teherán feltétele lenne a tárgyaláshoz - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt pénteken.

2025. Június 20. 07:36, péntek | Külföld

Parajd - Újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba

A vízzel elárasztott parajdi sóbánya régi részlegénél csütörtök hajnalban történt újabb beomlások nyomán ismét sós víz került a Korond-patakba, növelve annak sótartartalmát

2025. Június 20. 07:27, péntek | Külföld

Donald Trump a következő két hétben dönt az Egyesült Államok esetleges bekapcsolódásáról a konfliktusba

Donald Trump amerikai elnök a következő két hétben hoz döntést arról, hogy az Egyesült Államok közvetlen módon bekapcsolódik-e az izraeli-iráni konfliktusba, mert esélyt kíván adni a tárgyalásos rendezésnek