Hírek
2022. Június 29. 14:30, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Víz nélkül, tűző napon, egy dobozban tartotta cicáját
A 46 éves gyanúsított nő víz nélkül tartotta macskáját egy hordozóban a tűző napon.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság VII. Kerületi Rendőrkapitányságának járőrei egy bejelentés kapcsán mentek a Bethlen Gábor utcába június 24-én, ahol egy kéregető nőt találtak, akinél egy macska volt egy hordozó dobozban. Az állat láthatóan rossz, legyengült állapotban volt. A hordozóban nem volt még víz sem, amiből a nagy melegben ihatott volna. A járőrök igazoltatták és a kerületi kapitányságra előállították a 46 éves M. Victoria román állampolgárt – közölte a rendőrség.
A nyomozók a macskát lefoglalták és átadták az Állatvédő Liga munkatársainak, az elsődleges állatorvosi vélemény szerint az állat nem megfelelően táplált, és a tűző napon, az aszfalton való tartás a kiszáradásához, és akár elpusztulásához vezethetett volna.
M. Victoriát a nyomozók állatkínzás vétsége miatt hallgatták ki. A 46 éves nő az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
