Hírek
2011. Október 07. 14:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Visszaváltási hullám indult

Szeptemberben 22 milliárd forintnyi, devizában denominált befektetési jegyet váltott vissza a lakosság.
A múlt hónapban főleg az alacsony kockázatú pénzpiaci termékek körében volt nagy átrendeződés a hazai alappiacon, ezek egy részéből milliárdok távoztak, máshová milliárdok áramlottak be. Az egy hónap alatt hét százalékkal dráguló euró és 13 százalékkal emelkedő dollár, úgy tűnik, tömeges visszaváltási hullámot indukált a kisbefektetők körében, mert számos eurós és dolláros alap tőkéje erősen csökkent, gyakorlatilag mindegyik banknál. Ráadásul kisebb lépésekben, napról napra, nem nagy ugrásokkal, ami azt jelzi, hogy intézményi befektetők keze nem vagy csak kismértékben volt benne a dologban.
A Napi Gazdaság számításai szerint összesen 22 milliárd forint értékű devizát vettek ki főleg pénzpiaci devizaalapokból szeptemberben, ebből 14,1 milliárd jutott az euróra, 7,2 a dollárra. Eközben viszont a forintban jegyzett alapokba 17,6 milliárd forintot fektettek, elképzelhető tehát, ha nem is vehető biztosra, hogy a deviza egy részét forintra váltották és újra befektették.Az egész alapszektor tőkéje összességében nem változott jelentősen, a Bamosz adatbázisában szereplő alapokból számítások szerint 4,3 milliárd forintot vontak ki, jóval kevesebbet, mint az előző hónapokban.
A legtöbb friss befektetés, közel 15 milliárd forint a bankbetétekbe fektető likviditási alapokba ment (komoly szerepe volt ebben az OTP ilyen termékének), az azokhoz nagyon hasonló, de rövid lejáratú állampapírokba fektető pénzpiaci alapokból viszont csaknem nyolcmilliárd forint távozott.Továbbra is igen népszerűek a szuperkockázatos, hedge fund-szerűen működő származtatott alapok, újabb 4,3 milliárd forint friss tőkéhez jutottak, biztosan nem függetlenül attól, hogy egy részük jól vészelte át a nyár végi árzuhanásokat.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest