Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2019. December 03. 17:09, kedd | Belföld
Forrás: mti

Vers- és esszéíró pályázatot hirdetnek fiataloknak

Vers- és esszéíró pályázatot hirdetnek fiataloknak

Vers- és esszéíró pályázatot hirdet 16-25 éves fiatalok részére Elcsendesülés címmel, a költészet napja tiszteletére a Vértes Agorája és az Új Forrás folyóirat

A pályázat témakörei: megbékélés - az összhang keresése önmagam és a természet között , - a világ és az én egysége - gyász és öröm a mindennapokban és az ünnepekben. Esztétikai értéket képviselő, nyomtatásban és elektronikusan közzé nem tett, eredeti alkotásokat várnak február 15-ig - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

A közlemény szerint, a 16-25 év közötti fiatalok verspályázat esetén maximum 3 verssel, esszépályázat esetén 1 esszével pályázhatnak a kiírásban megadott terjedelemben. A kiírás a www.avertesagoraja.hu oldalon olvasható.

A pályázat első helyezettje 250 ezer forintot, a második 150 ezer forintot, a harmadik 100 ezer forintot nyer, emellett két különdíjat is kiosztanak és megjelenési lehetőséget biztosítanak az Új Forrás folyóiratban.

Az eredményhirdetést áprilisban, a költészet napján, az Új Forrás és a Vértes Agorája közös irodalmi estjén tartják majd.

Címkék: esszé, pályázat, vers

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.