Hírek
2024. December 16. 06:00, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI
Ukrán elnök: Oroszország megkezdte az észak-koreai katonák bevetését a harcokban
Már vannak bizonyítékok arra vonatkozóan, hogy Oroszország megkezdte az Észak-Koreából átvezényelt katonák bevetését az ukrán erők elleni támadásokban - közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szombaton a Telegramon.
Az államfő szerint az észak-koreaiakat az oroszországi kurszki régióban vetették be az ukrán erők ellen, egyelőre csak ott, de Kijevnek vannak olyan információi, amelyek arra utalnak, hogy más frontszakaszokon is jelen vannak. A harcokban jelentős számban vesznek részt közlése szerint, de pontos adatot nem mondott. Megjegyezte, hogy a veszteség is számottevő a körükben. "Valójában Moszkva egy másik államot is bevont ebbe a háborúba, és ha ez nem eszkalálása a helyzetnek, akkor mi nevezhető annak?" - kérdezte Zelenszkij.
A keleti országrészben harcoló ukrán erők Horticja hadseregcsoportja a Telegramon közölte: Donyeck megyében több hadállásból vissza kellett vonulniuk, mert olyan súlyos kár érte őket, hogy tovább már nem voltak tarthatók. Puskine, Piscsane és Sevcsenko településeknél az orosz erők javítottak taktikai helyzetükön - írták.
Az ukrán légierő arról számolt be, hogy az éjjel Oroszország 132 drónt indított el Ukrajna ellen, ebből 58-at a légvédelem lelőtt, 72 pedig eltűnt a radarról.
Az ukrán vezérkar legfrissebb, szombati összesítése szerint az orosz hadsereg ukrajnai embervesztesége meghaladja a 761 ezret. Az ukrán erők pénteken megsemmisítettek egyebek mellett két orosz harckocsit, 24 tüzérségi fegyvert és 53 drónt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 17:00, szerda | Külföld
Donald Trump: Törökország visszakerülhet az amerikai F-35-ös programba
2026. Július 08. 15:00, szerda | Külföld
Uniós biztos: az európai autóipar életveszélyben van
Az európai autóipar életveszélyben van, már nemcsak az autógyártók és a beszállítók, hanem a teljes ellátási lánc óriási nyomás alatt áll, és több millió munkahely jövője forog kockán
2026. Július 08. 14:00, szerda | Külföld
Robert Fico: ha megújul az egyeztetés a V4-en belül, a csoport ismét tiszteletet vívhat ki az EU-ban
2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról
Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.
