Hírek
2022. Augusztus 12. 13:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Újra madárinfluenzától mentes Magyarország
Magyarország újra madárinfluenzától mentes, és nem kötelező a baromfikat zártan tartani - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) csütörtökön honlapján.
Az Állategészségügyi Világszervezet (WOAH) előírásai szerint Magyarország visszanyerte madárinfluenzától való mentességét - ismertették.
A kedvező besorolás visszamenőleg, július 27-től érvényes, erről Bognár Lajos országos főállatorvos tájékoztatta a partnerországok hatóságait az importkorlátozás feloldása érdekében
A Nébih tájékoztatása szerint az országos főállatorvos visszavonta a baromfik zárt tartására vonatkozó rendelkezését is, azonban a megelőzést segítő előírások betartása, a fedett helyen történő etetés és itatás a jövőben is országszerte kötelező.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
