Hírek
2021. December 22. 18:07, szerda |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: mti
Újra fellendülőben van a bolti vásárlás
Az online kereskedelem bővülése mellett újra fellendülőben van a bolti vásárlás a PwC felmérése szerint - közölte a tanácsadó cég az MTI-vel kedden.
A válaszadók 48 százaléka állította, hogy hetente legalább egyszer üzletbe megy, 72 százalék pedig valószínűleg felkeres egy bevásárlóközpontot fél éven belül. A fogyasztók 41 százaléka élelmiszerre, 33 százaléka divatcikkekre, 30 százaléka egészségre és szépségápolásra tervez többet költeni. A bolti vásárlásban kiegyenlítődött az életkor szerinti megoszlás, az idősebbeknek és a fiataloknak is majdnem a fele vásárolt üzletben az elmúlt fél év során.
A közlemény szerint eközben az online kereskedelem sem szorul háttérbe, egyre inkább felértékelődnek a mobileszközök a vásárlásban. A válaszadók 41 százaléka vásárol legalább hetente egyszer okostelefonon, miközben tavaly még 30 százalékuk, a 2018-as felmérésben pedig 17 százalékuk válaszolt hasonlóképpen - tették hozzá.
A Pwc üdvözölte, hogy a fogyasztás fellendülése a házon kívüli tevékenységek szélesebb körét is érinti. A következő 6 hónapban a megkérdezettek 31 százaléka többet akar költeni utazásra, de szórakozásra, kikapcsolódásra is nagyobb összeget szánnának. A közlemény mindezt a bizakodó hangulattal magyarázza. Az oltással rendelkezők sokkal derűlátóbbak, 66 százalékuk optimista, míg a többieknek csak 43 százaléka.
A felmérés tanulságai közül kiemelték a fenntarthatósági szempontok felértékelődését. A válaszadók 52 százaléka állította, hogy jobban odafigyel a környezetre, mint fél éve, és majdnem ugyanennyien veszik figyelembe, hogy a termékek hol és milyen módon készültek. Az adatok szerint ugyanakkor még mindig az ár a legfontosabb szempont, csaknem 70 százalék a legjutányosabb ajánlatot tartja elsődlegesnek.
A PwC 2021 a felmérés elkészítéséhez majdnem 10 ezer fogyasztót kérdezett meg a világ 26 térségéből. A tanulmány a társaság honlapján olvasható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 13:00, szerda | Életmód
A 100 ezer forintos fejenkénti iskolakezdési támogatás automatikusan jár minden érintett gyermek után
2026. Július 07. 17:00, kedd | Életmód
Velencei Filmfesztivál - George Clooney megkapja az Arany Oroszlán-életműdíjat
George Clooney kétszeres Oscar-díjas amerikai színész, producer és rendező Arany Oroszlán-életműdíjat kap a szeptember elején kezdődő 83. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon - adta hírül hétfőn a The Hollywood Reporter.
2026. Július 06. 17:00, hétfő | Életmód
NASA-igazgató: az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával a Holdra szállásban
Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával abban, hogy embert juttasson a Holdra - jelentette ki Jared Isaacman, az Egyesült Államok űrkutatási hivatalának (NASA) igazgatója vasárnap.
2026. Július 06. 16:00, hétfő | Életmód
A Toyota erősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon
A Toyota megerősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon 2026 első félévében, a japán márka 9929 jármű eladásával 12,9 százalékra növelte piaci részesedését
