Hírek
2017. Április 04. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Újból megdőltek a napi melegrekordok
Az országos és a fővárosi napi maximumhőmérsékleti, valamint a budapesti legmagasabb minimumhőmérsékleti napi rekord is megdőlt hétfőn. Újpesten 26,4, Edelényben 27 Celsius-fokig melegedett a levegő
- közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. Honlapjukon azt írták: az enyhe éjszaka után, április 3-án megdőlt a legmagasabb minimumhőmérsékleti fővárosi rekord. Mostanáig ezen a napon 1985-ben volt a legmelegebb hajnal a fővárosban, akkor Ferihegyen 12,2 Celsius-fokot mértek. Most ennél több mint 1 fokkal melegebb volt, János-hegyen 13,3 fokot mértek hétfő reggel.
A meteorológiai szolgálat hétfő délutáni, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt is tudatta, hogy megdőlt az országos és a fővárosi maximumhőmérséklet napi rekordja is. A fővárosban eddig a Gellérthegyen mérték a legmagasabb hőmérsékletet április 3-án, 25,1 fokot. Most ennél Újpesten több mint 1 fokkal volt melegebb, 26,4 fok az új rekord.
Az országos napi melegrekord mostanáig 25,9 fok volt, amelyet 1938-ban Nyíregyházán rögzítették. Most ennél 1,1 fokkal melegebb volt Edelényben, így az új április 3-ai országos melegrekord 27 fok lett.
Az előrejelzés szerint keddtől mérséklődik a meleg. Kedden főként a nap második felében helyenként zivatar is várható, amelyet erős vagy viharos széllökés, jégeső és akár jelentős mennyiségű csapadék is kísérhet. A következő napokon inkább 10-15 fok körüli maximumok lesznek jellemzőek. A hétvégén várható ismét napsütéses időjárás és 20 fok körüli meleg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
2026. Január 09. 07:55, péntek | Belföld
Havazás, ónos eső - Zalában kritikus a helyzet
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
