Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2020. Február 27. 06:07, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Újabb terméket hívtak vissza az üzletekből

Újabb terméket hívtak vissza az üzletekből

Allergén anyag - tej - kerülhetett a Demae Ramen Spicy levesporba, amit a termék jelölésén nem tüntettek fel, ezért a Nissin Foods GmbH visszahívja a Müller hálózatban forgalmazott terméket

- hívja fel a figyelmet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján.
A termék csak a tejre érzékeny fogyasztóknál válthat ki allergiás reakciót, azok számára, akik a tejre nem érzékenyek, a termék fogyasztása nem jelent veszélyt - közölte a hivatal. A termékeket blokk nélkül is visszavásárolják.

A visszahívásban a 2020.0890 RASFF referenciaszámú, L908594 gyártási számú, 2020. decemberi lejáratú, valamint az L000623 gyártási számú, 2021. januári lejáratú, 100 grammos kiszerelésű termékek érintettek.

A német hatóság az Európai Unió gyorsriasztási rendszerén (RASFF) keresztül értesítette a problémáról a Nébih-et, emellett a visszahívásról a Müller Drogéria Magyarország Bt. is tájékoztatta a hivatalt.

Allergénnek neveznek minden olyan anyagot, amely a szervezetben túlérzékenységi, azaz allergiás reakciót válthat ki. Az Európai Unióban jogszabály írja elő, hogy az élelmiszerek címkéjén fel kell tüntetni a leggyakrabban allergiát vagy intoleranciát okozó összetevőket, így a tejet is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.

2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.

2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?

Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.