Hírek
2018. Május 06. 19:28, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Új lovastúra-útvonalak nyíltak a Pilisben
Új lovastúra-útvonalak nyíltak a Pilisben: mintegy 56 kilométernyi erdei lovastúra-útvonalat jelöltek ki, és 4 nyári istállót építettek, így már lóháton is kényelmesen bejárhatók a Visegrádi-hegység legszebb részei
- mondta Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő kommunikációs előadója az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Hozzátette: az istállók mindenütt a már meglévő erdei szálláshelyek mellett épültek, így hosszabb több napos túrák is tervezhetőek. Az útvonalakat azonban kifejezetten gyakorlott lovasoknak és lovascsoportoknak ajánlják - mondta.
Az úthálózat ingyenesen használható, az istállók használatáért minimális díjat kell fizetni, ahogy a szállásért is fizetni kell.
Kitért arra, hogy a Pilisi Parkerdő szakemberei az ország leglátogatottabb erdejeit kezelik. Az Országos Erdészeti Egyesület adatai szerint évente 25 millió látogatót fogadnak, akik közül másfél millióan kerékpárral érkeznek. A közép-magyarországi régióba félmillióan lóháton érkeznek, az erdei lovas úthálózat kiépítésével valós igényt szolgálnak ki - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt
Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását
2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app
Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
