Városlista
2026. március 14, szombat - Matild

Hírek

2016. Április 24. 08:08, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Tovább csökkenhetnek az albérletárak a következő fél évben

Tovább csökkenhetnek az albérletárak a következő fél évben

Enyhén tovább csökkenhetnek, vagy stagnálhatnak az albérletárak a következő fél évben - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője az M1 aktuális csatornán.

Hozzátette: az árcsökkenés részben a folyamatosan bővülő kínálat, csökkenő kereslet eredménye, az utóbbi egy évben országosan 41 százalékkal, a fővárosban 37 százalékkal több a kiadó ingatlan, a kereslet viszont 13,5 százalékkal csökkent.

Áprilisban már a díjak enyhe mérséklődését figyelte meg a portál, Budapesten egy albérlet átlagára 150 ezer és 160 ezer forint, országszerte pedig 140 ezer forint lett. Ez azonban még mindig magas, egy átlag fizetésből 150 ezer forintos albérletet nem lehet finanszírozni, ezért nagyon népszerű lett az albérletek megosztása. Többek között ez is jelzi, hogy az albérletkeresők elérték teljesítőképességük csúcsát, rövid távon csak lefelé vezet az út, vagy stagnálnak majd az árak - fejtette ki a szakértő.

A bérleti díjak áprilisi enyhe csökkenése nem jelenti, hogy fél éven belül visszatérnek az árak 50 ezer és 70 ezer forint közé, ugyanakkor jelzi, hogy az alacsony piaci kamatkörnyezetnek köszönhetően nagyon sokan fektetnek ingatlanba. Bérbeadással 6-7 százalékos hozamot is el lehet érni, szemben a banki 2-3 százalékos kamattal.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld

A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál

Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.

2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld

Március 28-án megnyílik a megújult Citadella

Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket

2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld

Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát