Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2011. Augusztus 02. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: HírTV

Tojásmaffiát emleget a szakma

Tojásmaffiát emleget a szakma

A jelek szerint tehetetlennek bizonyulnak a kormányzati szervek a jelöletlen, külföldi tojással seftelőkkel szemben.

A tojástermelők s az őket képviselő szakmai szervezet feltételezése szerint a feketézés hazánkban komoly üzletágként működik, ám eddig egy esetben sem derült ki, mely cégek játszanak szerepet a szállítmányok legalizálásában.

 

Egy teljes üzletág épülhet arra, hogy főként Lengyelországból hazánkba hozzák az ellenőrizetlen élelmiszereket, ezen belül is a tojást – legalábbis ezt állította a Magyar Nemzet megkeresésére Földi László, a Tojásszövetség korábbi elnöke, jelenlegi szaktanácsadója. A probléma azért került most napvilágra, mert a Nemzeti Adó- és Vámhivatal június közepén lefülelt egy ilyen szállítmányt. A hatóság akkori közleményében arról számolt be, hogy pénzügyőrei az M15-ös autóúton, Rajka térségében ellenőriztek egy szlovák forgalmi rendszámú tehergépjárművet, amelynek szlovák állampolgárságú vezetője a szállítmányról nem tudott okmányokat bemutatni – olvasható a Magyar Nemzet keddi számában, melyből további részleteket is megtudhat. (rá)

Címkék: tojás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.