Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2020. Január 29. 10:21, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok

Több bankot is kirabolt a magyar Bonnie és Clyde, akik ellen most vádat emeltek

Több bankot is kirabolt a magyar Bonnie és Clyde, akik ellen most vádat emeltek

Vádat emelt egy házaspár ellen több rendbeli fegyveres rablás miatt a Monori Járási Ügyészség.

A házaspár 2016 közepére jutott el arra a pontra, hogy különböző saját, valamint családjuk által felvett hiteleik és kölcsöneik összege már mintegy 24 millió forintot tett ki, amelyek törlesztése meghaladta a lehetőségeiket – közölte közleményében az ügyészség.

Ekkor határozta el a férj, hogy egy bankfiók kirablásával próbál meg pénzt szerezni.
2016. augusztus 18-án a férfi egy budapesti X. kerületi bankfiókban arcát eltakarva és kezében egy lőfegyvernek látszó eszközzel több mint kétmillió forint készpénzt rabolt, majd elmenekült.

Ezután 2019 nyarán a házaspár már együtt rabolt ki két bankfiókot is. Ekkor a feleség vezette az autót a fiókok közelébe, majd a férj arcát részben eltakarta, a bankban a kezében lévő, lőfegyvernek látszó eszközzel rabolt, végül együtt elmenekültek.

Ezzel a módszerrel a házaspár 2019. június 18-án egy üllői bankfiókból is több mint egymillió, míg 2019. július elsején egy Bugyin lévő fiókból majdnem másfél millió forintot zsákmányolt.

Az ügyben a monori ügyészség a házaspár ellen több rendbeli, fegyveresen elkövetett rablás bűntette miatt vádat emelt a minap a járásbíróságon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita