Városlista
2026. február 22, vasárnap - Gerzson

Hírek

2015. Október 27. 07:36, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Tizenheten kaptak idén elnöki kegyelmet

Tizenheten kaptak idén elnöki kegyelmet

A korábbinál magasabb arányban élt idén kegyelmi jogkörével Áder János köztársasági elnök, aki szeptember végéig 512 kérelemből 17-et részesített pozitív elbírálásban

- ismerteti az Igazságügyi Minisztérium statisztikáját keddi számában a Magyar Hírlap.
A lap szerint az államfő a kérelmezők számához és az előző évekhez viszonyítva is magasabb arányban adott kegyelmet: a kérelmek 3,32 százaléka részesült pozitív elbírálásban.

Áder János tavaly mindössze négy esetben gyakorolt kegyelmet, ami az elmúlt tizenhárom év legalacsonyabb adatát jelentette.

Számszerűleg eddig Mádl Ferenc bírálta el pozitívan a legtöbb kérvényt, 2004-ben negyvenet, arányaiban pedig Sólyom László adott a legtöbb estben kegyelmet, 2008-ban a kérelmezők 3,38 százalékának.

Az összesítés szerint 2002 óta 13 866 elítélt nyújtott be kegyelmi kérvényt, de a mindenkori államfők csak 276 főnek engedték el a büntetését, ami két százalékos arányt jelent.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 22. 14:00, vasárnap | Belföld

Választás 2026 - Magyar Péter: a Tisza meg fogja nyerni a választást

A Tisza Párt nemcsak elindul története első országgyűlési választásán, hanem meg is fogja nyerni azt, nem kicsit, hanem nagyon, nagyon -

2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld

KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt

2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld

Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.