Hírek
2019. Október 06. 13:56, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szívbeteg gyermeknek gyűjt a Fiatal Családosok Klubja

Szívbeteg gyermekek részére indított gyűjtést más civil szervezetekkel a Fiatal Családosok Klubja (FICSAK) - mondta Király Nóra, a szervezet alapító elnöke az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A program célja az is, hogy felhívják az emberek figyelmét a szívbeteg gyermekeket nevelő családokra. A FICSAK az előző években a koraszülött, a siket és nagyothalló, illetve a daganatos megbetegedésekben szenvedő gyermekek támogatását szervezte - tette hozzá az elnök.
Tordas Dániel gyermekorvos, az idei programban résztvevő Okkal dobban Alapítvány képviselője az M1-en elmondta: összesen mintegy 18 ezer szívbeteg gyermek él az országban, évente mintegy 800 baba születik ilyen rendellenességekkel és 4-500 nyitott szívműtétet hajtanak végre. A veleszületett rendellenességek jelentős része egy műtéttel orvosolható. A szerzett szívbetegségek közül pedig a legtöbb szívizomgyulladással összefüggő.
Az adományokból speciális inkubátor beszerzését tervezi az alapítvány - tette hozzá a szakember.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest