Hírek
2022. Július 22. 14:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Szakértő: a háztartások többsége az átlagfogyasztók közé tartozik
A családok többsége az átlagfogyasztók közé tartozik, körülbelül a háztartások negyedét érintik az új rezsitarifák
- mondta a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletágának vezetője csütörtökön az MTI-nek.
Hortay Olivér ismertette: az új rendelet értelmében az átlagfogyasztás szintjéig valamennyi magyar háztartás továbbra is a korábbi áron kapja az energiát és az átlagfogyasztás fölötti részre vonatkoznak az új tarifák.
A rendelet a földgáz esetében havi 144 köbméteres, a villamos energiánál havi 210 kilowattórás sávot határozott meg. A rendelet által tartalmazott további szabályok szerint például a H tarifát, a Geo tarifát és a nagycsaládosok gázárkedvezményét nem érinti az intézkedés, ennek fényében a korábbi fogyasztások alapján körülbelül a háztartások negyedét érinti az új, átlagfogyasztás feletti tarifa - mutatott rá a szakértő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
