Városlista
2026. február 24, kedd - Mátyás

Hírek

2012. Február 03. 14:10, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Sorra zárnak be a bankfiókok Magyarországon

Sorra zárnak be a bankfiókok Magyarországon

A növekvő állami elvonások és a szűkülő üzleti lehetőségek miatt 2009 óta gyorsan zsugorodik a Magyarországon működő bankok fiókhálózata.

A legnagyobb hálózatszűkítést a CIB Bank hajtotta végre, tavaly 23-mal kevesebb egysége volt, mint két évvel korábban - írja a Világgazdaság.

A lap pénteki száma szerint tavaly 56, az utóbbi két évben pedig 87 egységgel csökkent a Világgazdaság által vizsgált 14 kereskedelmi bank fiókjainak száma. A leépítéseknek azonban még nincs vége.

A legnagyobb hálózatszűkítést a CIB Bank hajtotta végre, tavaly 23-mal kevesebb egysége volt, mint két évvel korábban. Az Erste Bank hálózata 21, a Raiffeisen Banké 10 fiókkal lett kisebb 2009 vége óta. Az OTP Bank, valamint a Magyarországi Volksbank 8-8, a Budapest Bank és a KÚH Bank 5-5 fiókkal fejlesztette vissza hálózatát.

A fiókbezárás tavaly év végén felgyorsult. December elején három jelentős hitelintézet - a CIB, az Erste és a Raiffeisen - is fiókok bezárását és komoly mértékű elbocsátásokat jelentett be. A CIB és a Raiffeisen már tavaly végrehajtotta a bejelentett hálózatszűkítést, az Erste az idén januárban zárt be 41 fiókot - írja a lap.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld

Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak

Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős

2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld

Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás

A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.

2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld

Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának

Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának