Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2017. Április 15. 10:07, szombat | Életmód
Forrás: mti

Robbanásszerűen terjednek az androidos kártevők

Robbanásszerűen terjednek az androidos kártevők

Robbanásszerűen terjednek az Android elleni kártevők, ezért fokozottan kell védeni az ilyen operációs rendszerrel működő készülékeket - közölte a G Data vírusvédelmi cég.

A tájékoztatás szerint 2011-ben csupán négyezer kártékony kódot fedeztek fel a biztonsági cégek, 2013-ra már milliós nagyságrendről beszéltek, napjainkban pedig már naponta 9 ezer új androidos kártevő jelenik meg. A cég ezt az Android népszerűségével magyarázza, amely már a világ vezető internetes operációs rendszerévé vált.

A G Data a növekvő vírusveszély miatt az andoridos telefonokra vírusvédelmet, a vállalatok számára pedig vírusvédelmet tartalmazó mobileszköz-menedzsment szoftvert javasol.

Az 1985-ben alapított G Data kiberbiztonsági vállalat jelenleg mintegy 400 embert foglalkoztat és 9 országban tart fönn önálló képviseletet. A céget emellett további 90 országban több ezer minősített szakértő képviseli, Magyarországon 2012 óta van jelen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:31, szerda | Életmód

Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája

Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája kedden az MTI-vel.

2025. November 17. 07:33, hétfő | Életmód

A Földindulás kapta a legjobb drámai film díját Franciaországban

A legjobb drámai film díját nyerte el Pozsgai Zsolt Földindulás (Landlside) című filmje a franciaországi Reims városában, a Red Movie Awards kiemelt európai filmfesztiválon