Városlista
2026. április 28, kedd - Valéria

Hírek

2013. Július 28. 08:19, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Ponthatárok - HÖOK: eredményesek voltak a hallgatók erőfeszítései

Ponthatárok - HÖOK: eredményesek voltak a hallgatók erőfeszítései

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának értékelése szerint eredményesek voltak a szervezetnek a felvételi keretszámok megváltoztatásáért tett erőfeszítései.

A HÖOK az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében annak a reményének is hangot adott, hogy hamarosan hosszú távú megoldást sikerül találni a felvételi rendszer megújítására is.

Nagy Dávid, a HÖOK elnöke azt írta: örömmel tapasztalták, hogy a korábban tervezett 10 500 helyett 58 ezer új hallgató kezdheti meg tanulmányait állami ösztöndíjas képzésben, és különösen nagy eredménynek tartják, hogy végül valamennyi indított szakon meghirdettek államilag finanszírozott férőhelyeket is.Meglátásuk szerint a Balog Zoltánnal, az emberi erőforrások miniszterével kötött részmegállapodás felvételi eljárásra vonatkozó pontjai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a szociálisan hátrányosabb helyzetben lévő családok tehetséges gyermekei is felvételt nyerhettek valamely felsőoktatási intézménybe - mutatott rá.

Hozzátette: bíznak abban, hogy a miniszter és a HÖOK által életre hívott Felsőoktatási Kerekasztal továbbra is eredményesen folytatja munkáját és az Emberi Erőforrások Minisztériuma felsőoktatási államtitkárságának koordinációjával hamarosan hosszú távú, felelős megoldást talál a felvételi rendszer megújítására is.

MTI Fotó: Kallos Bea

Címkék: HÖOK, ponthatárok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 28. 13:00, kedd | Belföld

Megalakult a Fidesz-frakció

Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé.

2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről

Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:

2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld

A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj

A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át

2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld

Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát

Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.