Városlista
2025. szeptember 18, csütörtök - Diána

Hírek

2024. Május 13. 15:43, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Pénzbüntetésre ítélték Czeglédy Csabát az ördög ügyvédje-perben

Pénzbüntetésre ítélték Czeglédy Csabát az ördög ügyvédje-perben

Hatszázezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta Czeglédy Csaba ügyvédet, szombathelyi önkormányzati képviselőt az úgynevezett ördög ügyvédje-perben.

Személyes adattal való visszaélés miatt a Veszprémi Járásbíróság hétfőn kihirdetett nem jogerős ítéletével - írja a Mandiner.

Az ügy lényege, hogy a 2019-es önkormányzati választások előtt pár nappal Borkai Zsoltról, Győr akkori fideszes polgármesteréről az interneten pornográf felvételeket hoztak nyilvánosságra az ördög ügyvédje elnevezésű portálon, a felvételeket egy horvátországi hajóúton titokban rögzítette valaki - emlékeztetett a mandiner.hu.

Az ügyben indított nyomozás szerint Czeglédy Csaba és társa állt a háttérben, ezért a Fővárosi Főügyészség 2021 októberében vádat emelt kilencrendbeli, különleges személyes adattal visszaélés vétsége miatt. A főügyészség azt indítványozta, hogy a bíróság tárgyalás mellőzésével szabjon ki pénzbüntetést Czeglédy Csabára, és felfüggesztett börtönt többszörösen visszaeső társára - írta a hírportál.

A mandiner.hu közlése szerint a járásbíróság 2022 márciusában meghozott büntetővégzésével bűnösnek mondta ki a két a vádlottat: Czeglédyt egymillió, társát félmillió forintos pénzbüntetéssel sújtotta. Czeglédy ezután tárgyalás megtartását kérte, ennek nyomán mondta ki hétfőn, első fokon a járásbíróság Czeglédy Csaba bűnösségét bűnsegédként elkövetett, különleges személyes adattal való visszaélés vétségében, és ezért 600 ezer forintos pénzbüntetésre ítélte, míg vádlott-társát bizonyítottság hiányában felmentette.

Az ügyészség Czeglédy Csaba esetében a tettesi minőség megállapításáért és a büntetés súlyosításért, míg társa esetében a bűnösség megállapításáért fellebbezett. "A DK-s ügyvéd felmentésért jelentett be fellebbezést, míg társa jogi képviselője tudomásul vette az ítéletet" - írta a mandiner.hu.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.

2025. Szeptember 18. 07:45, csütörtök | Belföld

Állami Számvevőszék: intézkedések hiányában a főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet

2025. Szeptember 18. 07:44, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány

Szerdai ülésén 1,6 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésről döntött a kormány, ezzel átlagosan a nyugdíjasok számára az idén 51 155 forintot kell kifizetni

2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt

Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta