Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2026. Január 06. 07:00, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: Nem sikerült megállapodni pénzügyi védőpajzsról Trumppal

Orbán Viktor: Nem sikerült megállapodni pénzügyi védőpajzsról Trumppal

Az elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem, azt is mondhatjuk, hogy ezzel a megállapodással olyan, szinte korlátlan finanszírozási lehetőségünk van Amerikában, amellyel ki tudunk váltani bármilyen brüsszeli pénzt” - mondta a miniszterelnök még a Washingtonból hazafelé tartó repülőúton.

Ezzel szemben a hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján már azt mondta, hogy bár kért pénzügyi védőpajzsot Trumptól, de nem tudtak megegyezni.

Az első világháború óta minidig is szüksége volt Magyarországnak valamiféle pénzügyi védőpajzsra, mivel az unióra nem számíthat hazánk baj esetén.

Kértem ilyen védőpajzsot, de nem volt olyan elérhető opció, ami mindkét országnak megfelelő lett volna. Abban maradtunk az elnökkel, hogy a munkatársaink kidolgozzák azt a speciális védőpajzsot, ami előnyös a két félnek. Ez a munka jelenleg is folyik, a külügyminiszter irányítja a folyamatokat

– összegezte Orbán Viktor.

Címkék: orbán viktor, trump

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról

Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.

2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld

Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat

A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét

2026. Július 06. 09:00, hétfő | Belföld

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten

Változékony, gyakran szeles idő várható a jövő héten, de a kánikula nem tér vissza, a hőmérséklet csúcsértéke általában 30 Celsius-fok körül alakul és a hajnalok is frissítőek lesznek.