Hírek
2023. Február 11. 07:43, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Orbán: Európa nagy veszélyben van - Brüsszelből üzent a miniszterelnök
A migrációs nyomás tovább nő, a határok védelmén múlik Európa jövője - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek este közzétett videójában.
"Ma hajnalban három órakor ért véget az európai miniszterelnökök tanácsának ülése. Azért tartott ilyen sokáig, mert a migráció kérdését kellett megtárgyalnunk" - mondta kormányfő.
Leszögezte: a nyomás nő, lassan elviselhetetlenné válik immáron a nyugati országok számára is.
Nem lehet tovább elodázni, szembe kellett nézni a helyzettel és világosan ki kellett mondani, hogy Európa nagy veszélyben van. Sürgősen cselekedni kell. Ebben a tagállamok egyet is értettek - tette hozzá a miniszterelnök.
"A kérdés most már csak az, hogy a bizottságban ülő brüsszeli bürokraták is megértik-e, hogy azonnal cselekedni kell. Például a Magyarországgal szembeni jogi eljárásokat fel kell függeszteni vagy vissza kell vonni, illetve támogatni kell a tagállamokat, köztük Magyarországot is, hogy kerítést építsenek és megerősítsék a határvédelmüket. Ezen múlik Európa jövője" - mondta Orbán Viktor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld
Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Belföld
OKF: 413 alkalommal volt szükség a tűzoltók beavatkozására karácsonykor
2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld
Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt
Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -
