Hírek
2020. Május 14. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Online rendezik meg az idei Torinói Nemzetközi Könyvfesztivált
Az esemény 33 éves történetében először rendezik meg online a Torinói Nemzetközi Könyvfesztivált - olvasható az Olasz Kultúrintézet MTI-hez elküldött szerdai közleményében.
Az olvasók csütörtöktől vasárnapig élő közvetítéseken keresztül találkozhatnak olasz és nemzetközi vendégekkel az esemény honlapján, valamint közösségi (Facebook, Instagram, Twitter) csatornáin.
Az idei rendhagyó fesztivált a szervezők a vírus áldozatainak, azok rokonainak ajánlják, valamint a kórházi dolgozóknak, akik áldozatos munkájukkal számtalan életet mentenek - olvasható az Olasz Kultúrintézet MTI-hez elküldött szerdai közleményében.
A jelenlegi krízishelyzetre reagálva a szervezők a gazdag programkínálaton belül egy extra kiadással is készülnek, olasz és nemzetközi írók, gondolkodók és a könyvkiadók együttműködésével.
Az olasz külügyminisztériumnak, valamint a 82 olasz kulturális és diplomáciai külképviselet hálózatának köszönhetően a fesztivál idei programja széles körben elérhetővé válik az olvasók, az olasz nyelvet tanulók, az olasz kultúra és irodalom kedvelői számára világszerte.
A szervezők a 33. fesztiválnak korábban már a Más életformák címet adták, amellyel a közeli jövő megidézése volt a céljuk. Mint írják, a világjárványtól sújtott Olaszország a kultúra segítségével lépi át az egészségügyi vészhelyzet határait, hogy újból megnyíljon a világ felé.
A fesztivál teljes programja a www.salonelibro.it honlapon elérhető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
