Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2019. Október 13. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

November elejétől látható a Tutanhamon-kiállítás Budapesten

November elejétől látható a Tutanhamon-kiállítás Budapesten

Több mint ezer replikán keresztül mutatja be Egyiptom titokzatos világát a Tutanhamon rejtélye és kincsei című kiállítás, amely november 8-án nyílik Budapesten a Király utcában található Komplexben.

Az MTI-hez elküldött tájékoztató szerint a 2200 négyzetméteres tárlat Tutanhamon ókori egyiptomi fáraó sírkamrájának kegytárgyait neves egyiptológusok ellenőrzésével készült hiteles másolatokon keresztül mutatja be.

Az érdeklődők a 2020. március 1-ig nyitva tartó kiállításon a fáraó sírjának kincseit abban a formában tekinthetik meg, ahogyan azokat 1922-ben Howard Carter brit régész egy gyertya pislákoló fényénél először meglátta. A közönség a kalandos időutazáson megnézheti többek között Tutanhamon halotti maszkját, sírjának fekete sakálszobor-őreit, a kanopusztartó szekrényt és a körülötte lévő usébti szobrokat is.

A sír felfedezésének közelgő centenáriuma alkalmából több extra anyag és meglepetés is érkezik a tárlattal együtt a magyar fővárosba - derül ki a közleményből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat