Hírek
2016. Január 12. 08:13, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Vért akarunk...
Az elmúlt évben 405 ezer egységnyi vért adtak a véradók, ami éppen csak fedezi a kórházak igényeit, vagyis növelni kell a véradók számát
- jelentette ki az Országos Vérellátó Szolgálat vezetője az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.
Az egészségügy működése szempontjából a megnyugtató mennyiség 415 ezer egységnyi vér volna, ám volt olyan esztendő, amikor 419 ezer egységnyi vért szolgáltattak a donorok - közölte Jákó Kinga. Éppen ezért - folytatta - különböző akciókkal kívánják véradásra ösztönözni az embereket.
Ezt szolgálta a tavalyi adventi kezdeményezésük, aminek keretében minden véradóra kötöttek biztosítást: ha balesetet szenvednek a következő évben, akkor "kórházi napidíjban" részesülnek - mondta. A kezdeményezés több mint 3100 új véradót eredményezetett - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
2026. Március 14. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - NVI: öt pártlista lehet az országgyűlési választáson
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) törölte a nyilvántartásból A Szolidaritás pártja - Magyar Munkáspárt országos pártlistáját, mert a jelölőszervezet nyilvántartásba vett egyéni jelöltjeinek száma nem érte el a szükséges 71-et.
2026. Március 14. 09:00, szombat | Belföld
Kiemelten ellenőrzi a benzinkutakat a NAV
Kiemelten ellenőrzi a védett árú üzemanyagokra vonatkozó szabályok betartását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a benzinkutakon és a telephelyeken.
2026. Március 14. 08:09, szombat | Belföld
A Mol és a Slovnaft újabb feljelentést nyújtott be a JANAF árképzési gyakorlata miatt az Európai Bizottságnál
Ismét feljelentette a horvát nyersolajszállító csővezeték üzemeltetőjét (JANAF) a Mol és a Slovnaft az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, ezúttal \"visszaélésszerű árképzési gyakorlata\" miatt.
