Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2018. Augusztus 22. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nem veszi komolyan a politika a globális felmelegedést és klímaváltozást

Nem veszi komolyan a politika a globális felmelegedést és klímaváltozást

Juhász Árpád geológus szerint nem veszik komolyan a világ politikai vezetői a globális felmelegedést, a klímaváltozást és alig tesz ellene

A szakértő az m1 aktuális csatorna kedd esti műsorában azt mondta, bár az ENSZ elismerte és kinyilvánította, hogy az embernek köze van a globális felmelegedéshez, ennél többet nem tett.

Eközben a szén-dioxid növekvő mennyisége miatt egyre savasabbak a tengerek, fehérednek, elhalnak a korallok, és az Antarktiszton sem mértek soha ekkora koncentrációban szén-dioxidot.

A felmelegedéssel kapcsolatban a szakember azt mondta, vannak olyan rejtett elemek, amelyek képesek egymást felerősíteni a folyamatban, így a Föld felmelegedése, az iparosodás óta számított átlaghőmérséklet-emelkedés könnyen meghaladhatja a 2 Celsius-fokot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld

A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este

Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.