Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2016. November 06. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Nem alakult ki ingatlanlufi a lakáspiacon

Nem alakult ki ingatlanlufi a lakáspiacon

Az elmúlt időszakban az Európai Unión belül Magyarországon drágultak leginkább a lakások, és az építési engedélyek száma is itt emelkedett a legnagyobb mértékben, ugyanakkor ingatlanlufiról nem beszélhetünk,

mivel a rendszerben nincs sok hitel - mondta Balogh László, az ingatlan.com vezető szakértője az M1 aktuális csatornán szombaton.
A szakértő hangsúlyozta: a 2015 első háromnegyed évében kiadott 8 ezer után az idei év hasonló időszakában 21 ezer építési engedélyt adtak ki, ami óriási növekedés. Balogh László szerint ebben az emelkedésben érzékelhető szerepe van a kormány otthonteremtési támogatásának.

Az elemző szerint a vásárlóknak ugyanakkor még türelmesnek kell lenniük, mivel a most kiadott építési engedélyek alapján a lakások legkorábban 2017-2018-ban készülnek el.

Címkék: ház, ingatlan, lakás, piac

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.