Hírek
2011. Október 02. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
Ne karambolozzon, megúszhatja a baleseti adót

A sok balesetet okozó autótulajdonosokat terheli a jövőben a baleseti adó. A dán mintára bevezetésre kerülő új teherből 27 milliárd forint bevételt remél a kormány 2012-ben.
A részletek egyelőre nem ismertek, csak annyit tudni, hogy a biztosítótársaságok fizetik majd, amelyek várhatóan továbbterhelik az adót az autótulajdonosokra.
- A díjtétel emelkedik aszerint, hogy hány és milyen erőteljes balesetet okozott valaki. Nem rejtjük véka alá, hogy ez azt jelenti, hogy a biztosítók megpróbálják majd áthárítani a biztosítottakra az adót. Védekezhetünk úgy, hogy nem okozunk balesetet - jelentette ki Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld
Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig
2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal
A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.
2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében
Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel
2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld
AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok
A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest