Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2025. Március 04. 07:25, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország

Családi adóparadicsom lesz Magyarország: édesanyáknál szja-mentesség, édesapáknál pedig adókedvezmény érvényesítés - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán közzétett videójában.

Miért is fontos mindez? - tette fel a kérdést, majd ismertette, mert a négygyermekes édesanyák után a háromgyermekes édesanyák is teljesen szja-mentessé válnak 2025 október elsejétől.

Közölte, hogy megnyitják a kétgyermekes édesanyák esetén is az szja-mentességet: 2026 elejétől négy lépésben fokozatosan fogják ezt bevezetni. Először a 40 év alatti anyák válnak szja-mentessé, azután 2027 elejétől 50 éves korra emelik ezt a határt, majd ez 60 éves korra emelkedik, és utána életük végéig élvezhetik az szja-mentességet - mondta.

Miként is illeszkedik az édesanyák életpályájába mindez? - kérdezte. Úgy, hogy a 25 év alatti fiatalok már most is szja mentesek.

A 30 alatti anyák egy gyermekkel szja mentesek, és 2026 január elsejétől a kétgyermekes édesanyák 40 év alatt ugyancsak szja-mentessé válnak. A három - és négygyermekes édesanyák pedig koruktól függetlenül élvezik az szja-mentességet - jelezte a miniszter.
Ne felejtsék el, az édesapák továbbra is érvényesítik a családi adókedvezményeket - mondta Nagy Márton.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.