Városlista
2026. június 14, vasárnap - Vazul

Hírek

2011. Október 14. 07:25, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Mennyi kedvezményt jelent a szocpol támogatás ingatlan vásárlásánál?

Mennyi kedvezményt jelent a szocpol támogatás ingatlan vásárlásánál?

Az újra bevezetett szocpol bizonyára nagy segítség lehet a családosoknak és gyermekvállalóknak.

A Duna House Barométer legfrissebb számából kiderül, hogy milyen lakást vesznek a fiatal családok és milyen paraméterekkel, így a tervezett támogatás mértéke is jobban látható.


Budapesten a 20-as éveikben járó fiatalok, akik első lakásukat veszik 9,7 millió Ft-os átlagban költenek, 45 m2-es lakásra. Ha 2 gyermeket vállalnak, akkor 800 ezer Ft támogatásra számíthatnak, amennyiben újlakást vesznek 60-75m2 között. Ezek közül el lehet csípni 25 milliós ajánlatot is, aminek tehát 3 százalékát képes a szocpol fedezni.

Más a helyzet azzal a 30-as korosztállyal, akik lakásuk eladása után nagyobba költöznének. (A fővárosi eladók harmada ilyen korosztály, ők átlagban 54 m2-es lakást adnak el és 10 m2-rel vesznek nagyobbat.) Ezt jelen olvasatban megtehetik, a kedvezmény feltétele úgy szól, hogy „természetes személyek vehetik igénybe, akiknek nincs lakástulajdonuk„. Akik a felmérés szerint ebből a csoportból nagyobb lakást keresnek, ők átlagban 16 millióért válnak meg 54 m2-es ingatlanjuktól és 90m2-be mennének. Egy 90 m2-es újépítésű ingatlan 30 millió körül van, így a 17 milliós különbözet 5 százalékát fedezi a szocpol.

Vidéken a huszonévesek 7,6 millió Ft-ért, átlagban 51 m2-es lakást vesznek. Két gyerek vállalása esetén, ha 60 m2-es újlakást vesznek, az kb. 14 millió Ft volna. A 800 ezer Ft szocpol az újlakás 6 százalékát fedezi. A vidéki lakással rendelkező 30-asok átlagban 75m2-es lakást adnak el 11,2 millióért. Azok a vidéki vevők, akik nagyobba költöznek ebből a korosztályból, 100 m2 fölött, átlagban 14 millióért vásárolnak. Ugyanez a méret újlakás esetén 22 millió, vagyis az árkülönbözet szocpol része 2 gyerek vállalása esetén 7 százalék, ennél több esetén már 20 százalék lehet.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 24. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Június 14. 08:53, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt

Orbán Viktor túszul ejtette a Fideszt, és megakadályozza a felelősségvállalást, valamint a párt megújulását

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.