Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2013. Június 22. 09:44, szombat | Belföld
Forrás: MNO

Meglepődhetnek a főtávosok

Meglepődhetnek a főtávosok

Ideiglenesen eltűnhet a januári tízszázalékos rezsicsökkentés hatása a budapesti távhőfogyasztók számláiról. Habár a távfűtés egységára továbbra is ennyivel alacsonyabb lesz 2012-höz képest, a Főtáv ezentúl sokaknál egyenletes részszámlázására áll át, vagyis a fizetendő összeg eltér majd az elfogyasztott mennyiségtől. Cserébe viszont télen alacsonyabb összegű számla érkezik majd.

Nem biztos, hogy a következő számlákon is feltűnik majd a januári tízszázalékos rezsicsökkentés hatása a budapesti távhőfogyasztóknak. A Főtávnál ugyanis ezentúl lehetőség van arra, hogy bárki egyenletes részszámlázást kérjen, vagyis ne az aktuális hőfelhasználása, hanem az átlagos fogyasztása alapján fizessen.

Mivel az első ilyen számlákat június végén küldi majd ki a cég, így az azon szereplő szám hasonlíthat a korábbi, hidegebb hónapokban fizetett végösszegre, annak ellenére, hogy tavasz végén – nyár elején már jóval kevesebb hő fogy, mint a fűtési szezon hivatalos vége, vagyis április 15. előtt. Így fordulhat elő, hogy egy adott háztartás idén júniusban – valamint a többi nyári hónapban – többet lesz kénytelen fizetni a távfűtésért, mint tavaly ilyenkor a 2013. január 1-jén bevezetett tízszázalékos rezsicsökkentés ellenére. A részszámlázás sajátossága miatt természetesen ez kiegyenlítődik majd a fűtési időszak kezdetével, amikor pedig a tavalyiaknál alacsonyabb összegről szóló tájékoztatások érkeznek majd. Egyenletes számlákat az kap, aki nem nyilatkozott eddig a Főtávnak arról, hogy továbbra is az aktuális fogyasztás alapján kéri a havi összeg megállapítását. Mivel a budapesti energiaszolgáltatóknál körülbelül az ügyfelek háromnegyede kap egyenletes összegű részszámlát, így gyaníthatóan hasonlóan alakulnak az arányok a fővárosi távfűtő cég esetében is. Ez azt jelenti, hogy a Főtáv 247 ezer fogyasztója közül mintegy 180 ezret érinthet a probléma.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.