Hírek
2017. Július 16. 09:24, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Megfordult a trend, inkább a benzines autókat keresik
Az újautó-eladások száma az első negyedévihez képest 25 százalékkal emelkedett a második negyedévben, és inkább a benzines gépjárműveket keresik a vevők - mondta a Használtautó.hu értékesítési vezetője az M1-en.
Fodor László elmondta, ezzel együtt a külföldről importált használt autók darabszáma is 11 százalékkal nőtt az előző negyedévhez képest.
Az értékesítési vezető beszélt arról is, hogy az importált autók átlagéletkora 11,5 év, a magyarországi autóparké 14 év.
Mint mondta, jó eséllyel prognosztizálható, hogy továbbra is húszezerrel nő az új autók eladása, így körülbelül két év múlva megállhat a magyar autópark öregedése.
A használtautó-indexből is látható, hogy egyre több drágább autót forgalmaznak, és egyre több autó cserél gazdát - jelezte.
Fodor László elmondta azt is, hogy érdekes jelenség, hogy míg évekkel ezelőtt a dízel volt a keresettebb, addig idén - a keresési feltételek alapján - 20 százalékkal nőtt a benzines autók iránti kereslet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket
A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.
2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld
Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani
Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.
2026. Április 07. 10:00, kedd | Belföld
MÁV: április 7-étől Budapest-Kelenföld és Ferencváros között csak egy vágányon közlekedhetnek a vonatok
2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld
Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.
