Városlista
2025. november 19, szerda - Erzsébet

Hírek

2016. Augusztus 13. 09:02, szombat | Belföld
Forrás: mti

Megdőlt a napi országos hidegrekord

Megdőlt a napi országos hidegrekord

Megdőlt a napi országos hidegrekord szombatra virradóra - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-vel.

Mostanáig ezen a napon 1912-ben Kecskeméten volt a leghidegebb, akkor 4,2 Celsius-fokot mértek. Ennél most a Nógrád megyei Zabaron 2 tizedfokkal hidegebb volt, így az augusztus 13-ai új hidegrekord 4 fok lett- írták.

Az előrejelzés szerint szombaton hosszabb időre keleten és a déli területeken süt ki a nap, de helyenként - nagyobb eséllyel a Dunántúlon és a középső megyékben - előfordulhat kisebb eső. A hőmérséklet délután 21-26 fok között valószínű. Késő estére 15-20 fok közé hűl le a levegő. Vasárnap északkeleten lehet záporeső, esetleg egy-egy zivatar. Másutt csapadék nem várható, az ország nagyobb részén napos időre lehet számítani. Vasárnap a leghidegebb órákban 10-15 fok lehet. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.

Címkék: hideg, időjárás, meleg, rekord

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld

Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról

A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -

2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld

Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj

Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.