Városlista
2026. május 21, csütörtök - Konstantin

Hírek

2019. Október 01. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Másodszor is állatkínzásért áll bíróság elé egy zalai férfi

Másodszor is állatkínzásért áll bíróság elé egy zalai férfi

Egy korábbi, felfüggesztett büntetése után újabb állatkínzás miatt emeltek vádat egy zalai férfi ellen - tájékoztatta a Zala Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Pirger Csaba közölte: az 57 éves dióskáli férfit a bíróság korábban állatkínzás miatt egyszer már felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.

A szóvivő a mostani ügyéről azt mondta: a férfi a háza udvarán tartotta 10 év körüli keverék kutyáját, de az ebet augusztusban agyonütötte. A megláncolt kutyát baltájával kétszer fejen ütötte, amitől az elpusztult, az állat tetemét pedig ezután elásta.

A Keszthelyi Járási Ügyészség a férfi ellen ismét állatkínzás miatt emelt vádat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld

Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére

Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.

2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld

Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció

A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.