Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2023. Január 20. 15:10, péntek | Belföld
Forrás: mti

Lopott autóbusszal négy vármegyén át menekült a rendőrök elől - Videóval

Lopott autóbusszal négy vármegyén át menekült a rendőrök elől - Videóval

Végül az árokban kötött ki.

Őrizetbe vettek a jászberényi rendőrök egy Jászapátiban lakó 22 éves férfit, aki csütörtök éjszaka ellopott egy autóbuszt, majd négy vármegyét megjárva egy árokba borulva ért véget az útja - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint január 19-én érkezett bejelentés a rendőrségre, hogy Jászapáti területéről este nyolc óra körül eltulajdonítottak egy 40 millió forint értékű autóbuszt. A jármű GPS-nyomkövetővel volt ellátva, így annak útvonalát hamar sikerült meghatározni - írták.

A jászsági rendőrök több vármegyén keresztül követték a buszt, a tolvaj ugyanis járt Pest, Jász-Nagykun-Szolnok, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegye területén is. A sofőr a rendőri jelzéseket figyelmen kívül hagyva folytatta útját, míg Hajdú-Bihar vármegyében a 4-es számú főúton, Kaba és Püspökladány között áttért a menetirány szerinti baloldalra, majd az árokba hajtott, ahol fának ütközött - tájékoztattak.

A férfi a szántóföld felé menekült futva, de a rendőrök utolérték és elfogták.

A vizsgálat megállapította, hogy az "önjelölt buszsofőr" két nappal ezelőtt egy személyautót tulajdonított el Jászapátiban, amelyet azonnal értékesített, de a nyomozók megtalálták a kocsit és lefoglalták. A lopást követően a férfi megkísérelt elrejtőzni a hatóság elől, így ellene elfogatóparancsot adtak ki - írta a rendőrség.

A férfit a nyomozók lopással gyanúsítják és őrizetbe vették. "A terhelt jogosítvánnyal nem rendelkezik és el is van tiltva a vezetéstől, ezért járművezetés az eltiltás hatálya alatt bűntett miatt is felelnie kell" - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága