Hírek
2019. Május 06. 12:20, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Letartóztatták az édesanyja megölésével gyanúsított káldi fiatalt
Elrendelte a nyomozási bíró egy hónapra annak a férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint csütörtök este több késszúrással megölte az anyját, kiskorú testvérét pedig súlyosan megsebesítette Káldon.
A gyanú szerint a 20 éves férfi május 2-án késő este egy késsel többször mellkason szúrta a vele egy háztartásban élő anyját, majd többször megszúrta 15 éves testvérét is, aki anyja segítségére sietett. A szúrások következtében az asszony a helyszínen meghalt, a gyanúsított testvére súlyosan megsérült – közölte a Vas Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
Simon József megyei főügyész tájékoztatása szerint a férfit, aki elmenekült a helyszínről, másnap reggel a Celldömölki Rendőrkapitányság járőrei fogták el.
Hozzáfűzte: az ügyészség szerint feltételezhető, hogy a gyanúsított szabadlábra helyezése esetén megszökne, elrejtőzne, veszélyeztetné a bizonyítást, illetve újabb bűncselekményt követne el, ezért volt szükség a letartóztatására.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
