Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2020. Május 16. 08:09, szombat | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Kiderült, hogy mit próbálnak a leggyakrabban börtönökbe becsempészni

Kiderült, hogy mit próbálnak a leggyakrabban börtönökbe becsempészni

A börtönökbe a leggyakrabban becsempészni próbált tiltott eszközök közé tartoznak a mini mobiltelefonok - közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a közelmúltban az egyik elítéltnek postai úton küldtek be egy büntetés-végrehajtási (bv-) intézetbe Gazdálkodj okosan! társasjátékot, amelyben kilenc, illegálisan bejuttatott mobiltelefont és azokhoz tartozó SIM-kártyákat találtak.

A BvOP kiemelte: a biztonsági intézkedéseknek köszönhetően egyre hatékonyabban tudják kiszűrni azokat a tiltott tárgyakat, amelyeket a hozzátartozók próbálnak kifinomult módszerekkel bejuttatni a bv-intézetek falain belülre.

A folyamatos ellenőrzések eredményeként idén már 438 tiltott mobiltelefont találtak a hazai börtönökben - tették hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld

MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió

Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.

2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről

Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit

A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.