Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2017. November 20. 07:31, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kérdésekre és azonnali kérdésekre válaszol a kormány

Kérdésekre és azonnali kérdésekre válaszol a kormány

Az Országgyűlés ma véget érő ülésén a képviselők kérdéseket és azonnali kérdéseket tesznek fel a kormány tagjainak.

Az ülésnap délelőtt 11 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, amit a kérdések másfél, az azonnali kérdések pedig egy órában követnek.

A parlament honlapján elérhető információk alapján a kormánypárti padsorokból Bene Ildikó (Fidesz) arról kérdezi majd az emberi erőforrások miniszterét, hogy bővül-e a lombikprogram támogatása.

Az ellenzéki oldalról a szocialista Kiss László arról faggatja a nemzeti fejlesztési minisztert, hogy mikorra készül el az M0-ás körgyűrű északi szakasza.

A jobbikos Szávay István Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettest arról kérdezi, hogy a kormány mikor kezdi el a Trianon 100. évfordulójára való felkészülést, míg az LMP-s Hadházy Ákos az emberi erőforrások miniszteréhez "Romokban a nyelvoktatás" címmel fordul.

Az Országgyűlés ülése napirend utáni felszólalásokkal ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: Stop önkény

Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke arra hívott fel mindenkit, hogy vegyen részt a pártja által \"az önkényuralom ellen\" meghirdetett csütörtöki budapesti tüntetésen.

2026. Július 08. 07:31, szerda | Belföld

A Tanú című filmmel elindult az átmeneti adás az M1-en kedd este

Szimbolikus időpontban, 19:56-kor elindult az átmeneti adás az M1 csatornán Bacsó Péter A tanú című filmjével - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedd este az MTI-vel.