Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2017. Október 03. 05:00, kedd | Sport
Forrás: mti

Kemény védekezést ígért Storck a svájci-magyar meccsre

Kemény védekezést ígért Storck a svájci-magyar meccsre

Kemény védekezést ígért Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya a svájciak elleni világbajnoki selejtezőmérkőzésre.

"Az a fontos, hogy a kemény védekezésből kitörve alakítsunk ki gólhelyzeteket" - adta meg a hétfői, Telkiben tartott sajtótájékoztatón a remélt siker receptjét a német szakember, aki elmondta, egyelőre Bese Barnabás nem érkezett meg a telki edzőtáborba, mivel ő hétfőn még bajnoki mérkőzést játszik.

Storck szerint hiába van ezúttal is sok sérült és eltiltott a nemzeti együttesnél, a mostani összetétel jobb, mint az andorrai, amikor 1-0-ra kikaptak a pireneusi államban.

"Nagyon várjuk a meccseket, különösen a szombatit, amikor a világranglistán hetedik Svájccal találkozunk. Nagy kihívás lesz olyan együttessel játszani, amely mind a nyolc selejtezőmérkőzését megnyerte" - mondta Storck, aki hozzátette, a mostani csapat meg fogja állni a helyét Bázelben, ahol megpróbálja a lehetetlent, azaz a pontszerzést.

Storck megjegyezte, szeretné ha csapata ezúttal tizenegy játékossal játszaná végig a kilencven percet, ellentétben a portugálokkal szemben 1-0-ra elvesztett találkozóhoz képest. Hozzátette, ugyanakkor hasonlóan jó teljesítménynek örülne, mivel azt a közönség a vereség ellenére megtapsolta.

"Szerettünk volna több pontot szerezni, a teljes kerettel lehetett volna jobb, de voltak váratlan eredmények. A csapat viszont fejlődik hosszú távon, sokkal jobb labdabirtoklásban, vagy éppen helyzetkialakításban, mint két-három éve" - értékelte a selejtezősorozat eddigi nyolc meccsét Storck, aki megjegyezte, jövő hét kedden a Feröer-szigetek ellen jó teljesítménnyel és győzelemmel szeretnének búcsúzni, hogy megszerezzék a harmadik helyet.

Eppel Márton szintén azt hangoztatta, fontos a harmadik hely megszerzése, továbbá szeretnének Svájcnak visszavágni a tavaly ősszel hazai pályán elszenvedett 3-2-es vereségért.

"Van nyomás rajtam, szeretnék végre gól szerezni" - mondta a Budapest Honvéd csatára.

Lovrencsics Gergő arról beszélt, hogy klubcsapata, a Ferencváros sikerei nyomán sokkal jobb hangulatban érkezett, mint legutóbb, reményei szerint pedig társaival együtt sikerül átmenteniük a formájukat.

A magyar válogatott szerdán utazik Bázelbe, ahol szombaton találkozik a százszázalékos riválissal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 07:33, csütörtök | Sport

FIFA-világranglista - Négy helyet rontott a magyar válogatott

A magyar válogatott négy helyet rontva a 41. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, szerdán nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet továbbra is az Európa-bajnok spanyolok vezetnek.

2025. November 20. 07:32, csütörtök | Sport

Egyszerre szeretnének olimpián dobogóra állni a Márton ikrek

Egymással sosem harcolnak, de ugyanazon az olimpián szeretnének dobogóra állni tekvondóban a Márton ikrek, a Párizsban aranyérmes Viviana, illetve a kétszeres világbajnok Luana.

2025. November 17. 07:35, hétfő | Sport

Magyar-ír - Csányi Sándor: talán megérdemeltük volna a pótselejtezőt

A 72 éves sportvezető bő egy órával a lefújás után is könnyes szemmel nyilatkozott, de három rövid mondat után elérzékenyülve távozott.