Hírek
2018. Május 26. 18:11, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Június 12-ig lehet pályázni Magyarország logójának és szlogenjének megalkotására
A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) pályázatot hirdet Magyarország logójának és szlogenjének megalkotására, a pályázatokat június 12-ig lehet benyújtani - közölte az MTÜ a honlapján.
A pályázati kiírás szerint az ügynökség célja Magyarország hosszú távú pozicionálása és ezen keresztül egy átgondolt marketing eszközrendszer kidolgozása a következő évtizedre.
A pályázóknak logót és szlogent kell alkotniuk Magyarországnak. A feladat, hogy ezek összhangban legyenek egymással, és megtestesítsék az ország élménykínálatát a belföldi és külföldi utazók-, szakmai partnerek számára, megfelelően pozicionálva az országot, segítve, hogy az ország azonosíthatóvá, megkülönböztethetővé váljon, kötődés alakuljon ki iránta - írták.
A pályázati kiírás az MTÜ honlapján elérhető, a zsűri június 25-ig választja ki a győztest. Az első helyezett nettó 1,5 millió forintot, a második-harmadik helyezettek pedig nettó 500 ezer forintot kapnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
