Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2012. Április 03. 07:05, kedd | Belföld
Forrás: OrintPress

Újra magyar alma kerül az orosz boltokba

Újra magyar alma kerül az orosz boltokba

Négy évre szóló, 10 millió eurós megállapodást kötött Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter az orosz Magnit áruházlánccal: az cég ezentúl Magyarországról is vásárol friss zöldséget és gyümölcsöt.

Fazekas a Prodexpo nemzetközi élelmiszeripari vásáron egyezett meg az 5000 üzletet s 15 logisztikai központot üzemeltető Magnit áruházlánc import igazgatójával: a keretszerződés 4 évre szól, ennek alapján a Magnit 10 millió euró értékben vesz friss magyar zöldséget és gyümölcsöt.

Első lépésként 2000 tonna alma Oroszországba szállításáról írtak alá megállapodást. Az első kamion alma elhagyta Magyarországot. Ezt követően hetente 16 kamionnyi zalai és szabolcsi alma szállítmányt fogad az orosz áruházlánc. A minisztérium kezdeményezésére és támogatásával kötött megállapodás több száz termelő piacra jutását segíti – tájékoztatott a Vidékfejlesztési Minisztérium.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita

2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld

Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt

A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.