Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2018. December 06. 07:48, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Három település tart vasárnap időközi önkormányzati választást

Három település tart vasárnap időközi önkormányzati választást

Három településen rendeznek vasárnap időközi polgármesteri választást: Tibolddarócon, Nagytőkén és Megyeren.

A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tibolddarócon azért tartanak időközi választást, mert a település polgármestere, Dósa József szeptemberben indoklás nélkül lemondott. A tisztségért két független jelölt indul: Nagy Sándor jelenleg alpolgármester, Harai Istvánné pedig egy cikluson keresztül már volt polgármestere Tibolddarócnak. A választói névjegyzékben több mint 1100-an szerepelnek.

A Csongrád megyei Nagytőkén az időközi választást a korábbi polgármester, a Jobbik jelöltjeként megválasztott, de a pártból már kilépett Szél Csaba lemondása miatt kellett kiírni. Csongrád megye legészakibb, 450 lakosú településének vezetéséért ketten indulnak: Polgár Istvánné a Munkáspárt jelöltjeként és Szénászky Zsolt függetlenként. A voksoláson 360 választópolgár vehet részt.

A Veszprém megyei Megyeren Pajer Kristóf (független) polgármester lemondása miatt lesz időközi voksolás. A Sümeg melletti település polgármesteri tisztségéért egy független jelölt indul, Vári Dávid. A választói névjegyzékben 27-en szerepelnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.