Hírek
2021. Június 25. 14:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: NAV
Hamis mosószereket találtak két szállítmányban a pénzügyőrök
Hamis mosószereket találtak a pénzügyőrök két szállítmányban, Komáromnál és Rédicsnél - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a pénzügyőrök az M1-es autópályán Komáromnál ellenőriztek egy járművet, amelynek rakterérben mintegy háromszáz Ariel és Lenor feliratú flakont találtak.
A másik esetben Rédics közelében egy szlovén járműben kétszáznyolcvan flakon mosószer és két tekercs Ariel feliratú, öntapadós címke volt.
A NAV munkatársai a mintegy kétmillió forint értékű mosószert lefoglalták és iparjogvédelmi jogok megsértésének gyanúja miatt eljárást indítottak.
Arra figyelmeztettek a közleményben, hogy a hamisított termékek az egészségre ártalmas anyagokat is tartalmazhatnak, ezért a vásárláskor érdemes óvatosnak lenni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld
Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között
Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
