Városlista
2025. augusztus 15, péntek - Mária

Hírek

2017. Március 20. 10:19, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Gyermekpornográfia miatt ítéltek el egy férfit – kisfiúk fotóit gyűjtötte és terjesztette

Gyermekpornográfia miatt ítéltek el egy férfit – kisfiúk fotóit gyűjtötte és terjesztette

Nem jogerősen két év hat hónap börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Járásbíróság azt a férfit, aki fiatal fiúkról szerzett meg és tárolt pornográf képfelvételeket

- közölte a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője hétfőn az MTI-vel. Toma Attila elmondta, a megállapított tényállás szerint a vádlott a 2016. április 26-át megelőző időszakban az egyik közösségi oldalon bejelölt általa ismeretlen 12-13 év körüli fiúkat, és obszcén dolgok teljesítését kérte tőlük, illetve több ezer képfelvételt, valamint több mint száz filmfelvételt szerzett meg és tárolt róluk.

A felvételek 18 évnél jelentősen fiatalabb fiúkat ábrázolnak egyedül, egymással vagy felnőtt férfiakkal együtt, súlyosan szeméremsértő nyíltsággal - ismertette a szóvivő. Hozzátette, a vádlott által tárolt film- és képfelvételek összesen legalább 911 különböző, 18. életévét be nem töltött embert ábrázolnak.

A férfi a felvételek közül negyvenötöt ismeretlen személyek részére továbbított. A bűncselekményre úgy derült fény, hogy az egyik fiú szülei feljelentést tettek a rendőrségen.

Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 14. 07:49, csütörtök | Belföld

Harmadfokú hőségriasztás csütörtöktől vasárnapig

2025. Augusztus 14. 07:46, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal

A magyarok érdeke, hogy barátokat gyűjtsenek és jó kapcsolatot ápoljanak a nagyhatalmakkal – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök egy amerikai médiumnak adott, szerdán megjelent interjúban.

2025. Augusztus 13. 07:35, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében

Magyarország segítséget nyújt Montenegrónak az erdőtüzek megfékezésében, a légierő egy tűzoltási munkákban használható helikoptert küld az országba hétfős legénységgel

2025. Augusztus 13. 07:34, szerda | Belföld

AM: befejeződött a nyári aratás, kedvezőek a hozamok

A napokban befejeződött a nyári aratás Magyarországon, a rendelkezésre álló adatok alapján kedvezően alakulnak az idei betakarítás hektáronkénti hozamai és az össztermés az előzetes várakozásokhoz képest