Városlista
2026. május 24, vasárnap - Eszter

Hírek

2018. Október 04. 16:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Gyermekpornográfia miatt ítéltek egy 31 éves férfit

Gyermekpornográfia miatt ítéltek egy 31 éves férfit

Kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális kényszerítés és gyermekpornográfia miatt ítéltek kilenc évnyi börtönre egy 31 éves férfit - közölte a Fővárosi Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint a férfi álnéven, magát is kiskorúnak kiadva – egy ismert közösségi oldalon – ismerkedett meg a jellemzően 14 év alatti fiúkkal, akiket ezután fenyegetéssel vett rá vagy próbált rávenni arra, hogy videóhívás keretében előtte szexuális cselekményt végezzenek.

Az ügynek tizenegy kiskorú sértettje van, közülük a legfiatalabb a cselekmény idején 11 éves volt.

A vádlott ezen kívül a mobiltelefonján öt kiskorú fiútól megszerzett pornográf felvételeket, fotókat tárolt.

Az illetékes ügyészség a férfival szemben szexuális kényszerítés bűntettének több rendbeli minősített esete, szexuális visszaélés bűntette, valamint gyermekpornográfia bűntette miatt nyújtott be vádiratot.

A férfi a bírósági ülésen a terhére rótt bűncselekmények elkövetését beismerte, és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról.

A bíróság a vádlott bűnösséget beismerő nyilatkozatát elfogadta, és nyomban ítéletet hirdetett. Az ügyészi indítvánnyal egyezően 9 év börtönbüntetésre ítélte őt és 9 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Az ítéletet az ügyész tudomásul vette, a vádlott és védője - a büntetés enyhítése érdekében – fellebbezést jelentett be.

Címkék: ítélet, pedofil, pornó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita

2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld

Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt

A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.