Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2020. Március 04. 14:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Gyalogosakat ellenőriznek a rendőrök a fővárosban

Gyalogosakat ellenőriznek a rendőrök a fővárosban

Szabálytalanul közlekedő gyalogosakat ellenőriznek a rendőrök a fővárosban hetente több alkalommal, a délelőtti és a délutáni csúcsidőszakban

– közölte Szécsi Tibor alezredes, a Budapesti Rendőr-főkapitányság osztályvezetője szerdán az M1-en.

Hozzátette: egyelőre csak figyelmeztetnek a rendőrök, de lehetőségük van helyszíni bírság kiszabására is.

Felidézte, két hete tartottak rendőrségi sajtótájékoztatót, amelyen olyan térfigyelőkamera-felvételeket mutattak be, amelyeken látható, hogy sokszor a gyalogosok hibájából történnek balesetek.

Csak idén tíz gyalogosgázolás történt a fővárosban, és tízből hét esetben a gyalogos okozta a balesetet – fűzte hozzá.

A balesetek okai között szerepelt, hogy a gyalogos átment a tilos jelzésen, illetve, hogy nem a kijelölt átkelőhelyen ment át az úttesten.

A műsorban elhangzott, hogy március végéig ellenőrzi kiemelten a rendőrség a gyalogosokat. Akár 50 ezer forintos bírságra is számíthatnak, akik nem tartják be a közlekedési szabályokat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita