Városlista
2025. június 23, hétfő - Zoltán

Hírek

2011. Szeptember 09. 07:25, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Folyamatosan emelkedik a végrehajtások száma Magyarországon

Folyamatosan emelkedik a végrehajtások száma Magyarországon

Az ingatlan árveréseket követő kilakoltatások száma idén az első félévében – ellentétben az eddig napvilágot látott több ezres, 100 ezres számokkal – 120 alatt maradt.

A Magyar Bírósági Végrehajtói Kamara statisztikái alapján 2011 első félévében az MBVK-hoz beérkezett ügyek száma összesen 198.166 volt, ami 23 százalékos emelkedést jelent a tavalyi év azonos időszakában beérkezett 160.518 ügyhöz képest. A végrehajtási ügyek többsége „kis követelés”, ami nem éri el a százezer forintos összeghatárt, és mindössze 20 százalékban beszélhetünk 500 ezer forint feletti követelésről.

Az úgynevezett „kis követelések” többnyire közüzemi tartozásból állnak össze: víz, áram, gázdíj, valamint mobilszolgáltatónál és parkoló társaságnál be nem fizetett tartozás. Ingatlan árverésre 2011 első félévében a végrehajtási ügyek 0,6 százalékban, összesen 1.376 alkalommal került sor, az ingatlan árverések nagyjából 50 százaléka volt lakóingatlan árverés. Idén az eddig foganatosított kilakoltatások száma – ellentétben az eddig napvilágot látott több ezres, esetenként 100 ezres számokkal – 120 alatt maradt, ami nagyságrendileg megegyezik az előző években tapasztaltakkal.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: árverés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 23. 07:06, hétfő | Belföld

Megújul a pápateszéri Kurali-malom

2025. Június 23. 07:05, hétfő | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: jönnek a harctér rettegett sárkányai

Jönnek a harctér rettegett sárkányai! 56 új Gidrán erősíti majd a Magyar Honvédséget - írta a honvédelmi miniszter vasárnap a Facebook-oldalán.

2025. Június 23. 07:03, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

Az iráni-izraeli háború eszkalálódása Magyarországra is kihat! Megtesszük a szükséges lépéseket, hogy garantáljuk Magyarország békéjét és biztonságát

2025. Június 21. 09:11, szombat | Belföld

Aldi baromfivirslit hívtak vissza allergén jelenléte miatt

Az Aldi Magyarország Élelmiszer Bt. kezdeményezte a Baromfivirsli csirkemellel 280 g termék visszahívását, mivel az tejallergént (sajt) tartalmazhat