Hírek
2021. Március 18. 18:10, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Fiktív hitelszerződésekkel trükköztek
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat a Pécsi Járási Ügyészség három ember ellen, mert csaknem harminc személy adataival visszaélve,
fiktív hitelszerződésekkel több mint négymillió forint kárt okoztak egy pénzintézetnek - tájékoztatta a Baranya megyei főügyész csütörtökön az MTI-t.
Varga-Koritár György közölte: a vádlottak - egyikük egy kis összegű, rövid lejáratú kölcsönök nyújtásával foglalkozó hitelintézet kereskedelmi munkatársa - 2016-ban határozták el, hogy mások adatainak felhasználásával a hitelintézettel szerződést kötnek, majd a felvett pénzt egymás között elosztják.
A valótlan szerződések megkötése előtt az egyik vádlott ellenőrizte, hogy a kiszemelt hitelfelvevők hitelképesek-e, majd elkészítették a szerződéseket, amelyeket sok esetben tanúként és a szerződő nevében is aláírtak.
Egyes szerződések esetében a vádlottak kezdetben egy ideig törlesztették a hiteltartozást azért, hogy csalásukat a pénzintézet minél később észlelje, és további hiteleket tudjanak felvenni újabb hamis szerződésekkel.
A vádlottak 2016 novembere és 2017 áprilisa között huszonhét ember adataival éltek vissza, a fiktív hitelszerződésekkel csaknem 4,4 millió forint kárt okoztak a pénzintézetnek.
Üzletszerűen elkövetett csalás miatt emelt vádat a három feltételezett elkövető ellen a Pécsi Járási Ügyészség - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
