Hírek
2016. Április 26. 07:42, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Fekáliával fertőzött palackos ivóvíztől betegedtek meg több mint négyezren Barcelonában
Emberi fekáliával fertőzött palackozott ivóvíztől betegedett meg 381 cég több mint négyezer dolgozója Barcelonában és Tarragonában - közölte a katalán közegészségügyi hivatal (ASPC) hétfőn.
Katalóniában eddig ez volt a legtöbb megbetegedéssel járó, ivóvíz okozta fertőzés.
Az ivóvízből vett mintákból kimutatták a norovírust, amely felelős a hasmenéssel, hányással, hasi fájdalommal és görcsökkel járó gasztroenteritiszért, azaz a gyomor- és bélrendszer gyulladásáért.
Joan Guix, az ASPC titkárának tájékoztatása szerint nem valószínű, hogy a betegek száma tovább emelkedik, mert április 18. óta nem jelentettek új esetet, a rosszullét pedig a fertőzéstől számított 48 órán belül jelentkezik. Az ismert esetek közül egyik sem volt súlyos - tette hozzá.
A cégekhez nagyméretű ballonokban szállított ivóvíz Andorrából származik, ott palackozták, és a hatóságok úgy vélik, hogy ott kell keresni a fertőzés forrását is, ezért mintákat kértek a gyártótól.
Albert Bosch, a barcelonai egyetem mikrobiológusa szerint a leggyakrabban úgy kerül a norovírus az ivóvízbe, ha valamilyen módon szennyvízzel keveredik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
