Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2021. Július 20. 16:03, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixaay

Fegyházbüntetést kér az ügyészség a nevelt gyermekét szexuálisan bántalmazó férfira

Fegyházbüntetést kér az ügyészség a nevelt gyermekét szexuálisan bántalmazó férfira

Szexuális erőszak súlyosabban minősülő esete miatt emelt vádat a Veszprém Megyei Főügyészség egy 32 éves férfival szemben, aki az egyik faluban kiskorú nevelt gyermeke sérelmére követett el szexuális erőszakot

- közölte az MTI-vel kedden Orbán György főügyész. Azt írta: a vádirat szerint a nevelőapaként a serdülőkorú lány hozzátartozójának minősülő férfi 2020 októberében, két esetben - mindkétszer ittas állapotban - követte el az erőszakot a koronavírus-járvány miatt tanulmányait távoktatásban folytató, s ezért otthon tartózkodó gyermekkel.

A vádlott alkalmi munkákat vállalt, így amikor nem dolgozott, a lakásban volt, míg házastársa munkavégzés miatt rendszeresen eljárt otthonról. A férfi ezt a helyzetet használta ki, amikor először október elején ittasan bement nevelt lányának szobájába, "s meg nem engedett módon közeledett hozzá" - írta a főügyész. Hozzátette: cselekményével a lány könyörgésére felhagyott, kiment a szobából. Mintegy tíz nappal később meg akarta ismételni tettét, aminek a lány kérése ellenére csak az anya váratlan hazaérkezése vetett véget.

A lány a családi viszály elkerülése érdekében korábban nem mert édesanyjának beszámolni a történtekről, a nő azonban a második esetnél tetten ért házastársát felelősségre vonta, és elküldte az otthonukból.

Az ügyészség a vádiratában fegyházbüntetés kiszabását, ezen túl a közügyektől és minden olyan foglalkozástól, egyéb tevékenységtől történő végleges hatályú eltiltását indítványozta a férfinak, melynek keretében kiskorú személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, illetve ilyen személlyel hatalmi vagy befolyási viszonyba kerülne.

Az ügyészség azt indítványozza, hogy a vádlott beismerése esetén 11 év 6 hónap fegyházbüntetésre ítélje őt a Veszprémi Törvényszék.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.